Czy wiesz, że szybką pożyczkę zaciągniesz nawet w 15 minut i to tylko na sam dowód? Właśnie to sprawia, że tak dużo osób spada w tzw. spiralę zadłużenia. Łatwy dostęp do dodatkowych środków może przyczynić się do utraty płynności finansowej oraz zaburzeń w zakresie komfortowego zarządzania miesięcznym budżetem. Jeśli i Ty borykasz się z koniecznością regulowania rat co najmniej kilku pożyczek, sprawdź, w jaki sposób szybko się ich pozbędziesz i odzyskasz pełną kontrolę nad własnym portfelem. Sposobów na oddłużanie jest co najmniej kilka.

Kolejna pożyczka, aby spłacić inne zobowiązania

Chwilówki dostępne są bez weryfikacji zdolności kredytowej, przez co mogą z nich korzystać dłużnicy i bezrobotni. Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy kolejna pożyczka brana jest w celu uregulowania koniecznych płatności, jakie wynikają z innych zobowiązań, które zaciągnąć klient. W końcu ten traci płynność finansową i nie ma środków, aby spłacać wszystkie pożyczki, które ma na swoim koncie. Właśnie w ten sposób powstaje tzw. spirala długów, która niezwykle często doprowadza do bankructwa i ogromnych zadłużeń. Branie kolejnych chwilówek z całą pewnością nie jest dobrą opcją, jeśli nie masz pewności, że będziesz w stanie spełnić wszystkie warunki, jakie stawia oferująca takie zobowiązania firma pożyczkowa.

Kredyt oddłużeniowy, czyli konsolidacja

Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest kredyt oddłużeniowy. Poznań i inne miasta oferują szeroki wybór tego rodzaju wsparcia w ramach pozbycia się niechcianych pożyczek. Na czym dokładnie polega konsolidacja? To po prostu połączenie co najmniej kilku zobowiązań w jedno, dzięki czemu uzyskuje się nie tylko większy komfort spłaty już tylko jednej raty, ale przede wszystkim można liczyć na lepsze warunki w zakresie całkowitych kosztów. Nowe zobowiązanie jest tańsze, klient spłaca niższe raty, przez co odzyskuje płynność finansową i może sprawnie zarządzać własnym budżetem.

Co ważne, konsolidacja przydaje się również w sytuacji, w której klient zaciągnął pożyczkę na nieatrakcyjnych warunkach, które generują ogromne koszty, a być może już niedługo i przeterminowane należności. Pamiętaj tylko, że z konsolidacji pożyczek możesz skorzystać tylko wtedy, kiedy jesteś w pełni wiarygodnym i wypłacalnym klientem. Osoby niepracujące, które nie wykazują stałego dochodu oraz dłużnicy, na których ciąży już komornicza egzekucja, raczej nie mają szans na tego rodzaju wsparcie w ramach oddłużania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here