Psy już dawno temu podbiły ludzkie serca. Jednak jeszcze nigdy w naszym kraju nie było takiego wysokiego odsetka psów typowo domowych. Czyli takich, które zamieszkują w gospodarstwie domowym, nie w celach obronnych, ale towarzyskich. Polacy zaczynają poznawać różne rasy psów, a gdy zwierzak trafia do domu, to traktują go jak członka rodziny. Jak wiadomo, jednym z ulubionych sposobów na spędzenie czasu z psem jest zabawa. Które psie akcesoria są najbardziej godne polecenia?

Zabawki do rzucania dla psa

Jedną z najpopularniejszych psich zabaw jest aportowanie. W dawnych czasach czworonogi były szkolone do tego, aby przynosić na rozkaz złowioną zwierzynę. Obecnie aportowanie to sprawdzony sposób na zapewnienie możliwości wybiegania się. Niektóre zwierzęta potrzebują dłuższej, inne krótszej nauki przynoszenia przedmiotów. Tym mniej wymagającym wystarczy zwykły kijek. Z różnych względów zaleca się jednak stosowanie innych, bezpieczniejszych zabawek.

Wielkość i waga zabawki do rzucania powinna być dostosowana do rasy i wysokości psa. Czworonogi małych i średnich ras uwielbiają lekkie i miękkie gumowe zabawki z piszczałką. Duży wybór takich gadżetów oferuje sklep internetowy Zoona.pl. Zabawki piszczą po każdym naciśnięciu, co sprawia, że pies po prostu szaleje na ich punkcie. Są wyprodukowane z dobrej jakości materiału, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. Do wyboru są różne kształty piszczałek, w tym: świnki, sowy i małpki.

Z kolei większym psiakom na pewno spodoba się L’CHIC floating ring, czyli elastyczny okrąg. Taka zabawka jest idealna do zabawy na zewnątrz, jak i w wodzie. Jest bowiem niezwykle wytrzymała i wodoodporna. Podczas zabawy wydaje delikatny sygnał dźwiękowy, który jest przyjemny zarówno dla uszu psa, jak i jego właściciela. Odblaskowy kolor produktu pozwala na jego szybkie odnalezienie, nawet w wysokiej trawie.

Gryzaki dla psów

Jak wiadomo, psy uwielbiają gryźć. Taka jest ich natura. Chcąc uniknąć strat w domowym wyposażeniu, warto wyposażyć pieska w zestaw akcesoriów, na których będzie on mógł się bezpiecznie wyżyć. W tym przypadku ogromne znaczenie ma materiał oraz wielkość zabawki. Gryzak powinien być wyprodukowany z trwałego i odpornego na użytkowanie materiału. Gadżet do gryzienia nie może być zbyt mały. Niewielkie zabawki mogą być zwyczajnie łatwiejsze do połknięcia. A tego przecież każdy chciałby uniknąć.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się gryzaki behawioralne, które odgrywają pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny i fizyczny zwierząt domowych. Tego typu produkty posiadają w swojej konstrukcji otwory na przysmaki. Pies musi się trochę nagłówkować, aby wyciągnąć swoją ulubioną przekąskę. Równie praktycznymi zabawkami do gryzienia są patyki z drzewa kawowego, które zaspokajają również inną naturalną potrzebę psów, jaką jest żucie.

Zabawki do przeciągania dla psów

Psy o energicznym usposobieniu nigdy nie odmawiają zabawy w przeciąganie. Bywa, że same przynoszą przedmiot, podają go człowiekowi, a następnie nie chcą puścić uścisku. Do tego rodzaju psiej aktywności także warto zakupić odpowiedni gadżet. Sprawdzone w tym względzie są wszelkiego rodzaju grube sznury.

Marka Recofun – producent artykułów dla psów, proponuje zabawkę o nazwie: Doozy tug tug. Tego rodzaju psie akcesorium obejmuje wytrzymały sznur, który dodatkowo wyposażono w gumową zabawkę. Doozy tug tug zapewni zatem psu sporo zabawy, nawet wtedy, gdy w domu nie ma właściciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here