Choroby uszu, nosa, gardła czy krtani często są bardzo nieprzyjemne i sprawiają dużo bólu. W takiej sytuacji najlepiej udać się do laryngologa, który poszuka przyczyny schorzenia. Jakie są zabiegi laryngologiczne, które ułatwią funkcjonowanie?

Czym zajmuje się laryngolog?

Laryngolog Katowice zajmuje się schorzeniami, które dotyczą głowy oraz szyi. Krtań, gardło, przełyk, tchawica, zatoki, uszy oraz nos będziemy leczyć właśnie w poradni laryngologicznej Katowice.

Laryngolog katowice bardzo często zajmuje się podcięciem wędzidełka, który wykonywany jest zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Skrócone wędzidełko powoduje problemy z prawidłową wymową, połykaniem czy utrzymaniem higieny jamy ustnej.

Poradnia laryngologiczna Katowice to miejsce, w którym pacjenci często są poddawani płukaniu zatok lub uszu. Laryngolog dziecięcy Katowice często musi usuwać ciała obce z uszu lub nosa.

Jak przygotować się do wizyty u laryngologa?

Laryngolog Katowice w pierwszej kolejności przeprowadzi wywiad z pacjentem. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie badania zewnętrznego ucha oraz wewnętrznego przewodu słuchowego.

Przed wizytą w poradni laryngologicznej Katowice warto zadbać o prawidłową higienę uszu, by nadmiar woskowiny nie utrudniał lekarzowi przeprowadzenia badania.

Laryngolog dziecięcy Katowice będzie również chciał obejrzeć aktualne badania. Warto zabrać ze sobą RTG oraz USG. Trzeba jednak pamiętać, że nie mogą to być badania starsze niż 6 miesięcy.

Jak wygląda wizyta u laryngologa?

Laryngolog Katowice może przeprowadzić badanie nosa za pomocą wziernika, dzięki temu zapozna się ze stanem przegrody nosowej, małżowiny oraz śluzówką jamy nosa.

Poradnia laryngologiczna Katowice to miejsca, gdzie lekarz oceni stan jamy ustnej, przedsionka, języka, gardła, zębów, migdałków oraz ujść ślinianek. Kolejnym krokiem jest ocena stanu uszu. Za pomocą wziernika lekarz zbada stan małżowin usznych, przewodów słuchowych i bębenków. Ważne jest również badanie krtani i nosogardła, które lekarz wykona przy pomocy lusterka.

Wizyta w poradni laryngologicznej Katowice jest niezbędna, gdy pacjent boryka się z problemami usznymi, które mogą doprowadzić do niedosłuchu, czy chrapaniem, które jest objawem groźnego bezdechu. Laryngolog dziecięcy Katowice musi skontrolować dziecko przede wszystkim, gdy oddycha ono przez usta, skarży się na bóle głowy czy ma problemy ze słuchem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here