Zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym jest sprawą najwyższej wagi. Pacjenci powinni mieć pewność, że poddając się jakimkolwiek zabiegom stomatologicznym, dba się należycie czystość narzędzi stomatologicznych, dlatego musisz mieć sprawdzony sklep instrumenty stomatologiczne, który takie rozwiązania zapewnia.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest przestrzeganie kwestii sterylizacji w praktyce dentystycznej, aby uniknąć wszelkiego rodzaju infekcji bakteryjnych lub wirusowych. Wielu pacjentów ma obawy co do czystości instrumentów i materiałów stosowanych w gabinecie dentystycznym – nie pozwól, aby to byli Twoi pacjenci!

Pełna oferta: https://e-store.koldental.com.pl/

W jaki sposób możesz zadbać o maksymalną higienę w swoim gabinecie dentystycznym?

Do tego celu skutecznym urządzeniem jest sterylizator dentystyczny czyli autoklaw, który występuje w kilku rodzajach. Zapytaj sprawdzony sklep dla gabinetów stomatologicznych o te, które są uważane za bezpieczne podczas przeprowadzania sterylizacji.

Jednym z nich jest wysokopoziomowy sterylizator parowy, który wykorzystuje pompę próżniową do usuwania:

  • zanieczyszczonego powietrza z komory,
  • uwięzionego powietrza z wydrążonych i porowatych instrumentów.

Proces ten może usunąć 99% powietrza z wnętrza komory, a zatem to dynamiczne usuwanie powietrza zapewnia warunki niezbędne do sterylizacji każdego rodzaju wsadu, w tym materiałów porowatych lub pustych w środku oraz innych produktów wchodzących w zaopatrzenie gabinetu w standardzie i nie tylko.

Czego jeszcze szukać rozpatrując takie narzędzia stomatologiczne?

Autoklaw dentystyczny podobnie jak inne narzędzia stomatologiczne musi spełniać normy europejskie, aby nadawać się do pełnej i wydajnej sterylizacji. Dobrze jest też, gdy posiada podwójny system bezpieczeństwa zamka drzwi, tj. zamek mechaniczny i śluzę powietrzną, aby zapobiec niechcianym wypadkom w wyniku nieprawidłowej obsługi. Te dwie blokady całkowicie uszczelniają komorę podczas procesu sterylizacji i zapobiegają potencjalnym zagrożeniom wynikającym z błędnego działania cyklu.

Zobacz także: https://100dia.pl/zalozenie-firmy-praktyki-dentystycznej-czy-juz-przyszla-pora-na-ciebie/

Pamiętaj też, że właściwa wydajność autoklawu jest dobra dzięki wbudowanemu programowi czyszczenia generatora pary – szukaj więc takich urządzeń. Uwaga! Aby zoptymalizować wydajność autoklawu i zmniejszyć potrzebę konserwacji, czyszczenie to powinno być przeprowadzane co najmniej raz w roku. Dodatkowo upewnij się, że wybrany przez Ciebie sprzęt posiada wentylator chłodnicy dla uzyskania optymalnego chłodzenia. Bez takich rozwiązań nie uzyskasz pełnego potencjału tego urządzenia w zakresie zapewnienia higieny i bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here