Używając perfum lub też różnego rodzaju wód zapachowych powinniśmy pamiętać o tym aby nie spryskiwać się nimi zbyt intensywnie, zbyt intensywny zapach zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych przykładowo w pracy może drażnić nieco innych współpracowników.

Dlatego też do pracy często będziemy wybierali wody toaletowe za więc zapachy które są nieco mniej intensywne, zapach ulatnia się w dużo szybciej. Oczywiście powinniśmy wiedzieć w jaki sposób stosować perfumy, możemy oczywiście wejść w mgiełkę pryskanych perfum, niektóre osoby wolą przykładowo skropić włosy czy też ubranie. Oczywiście miejsca które powinniśmy perfumować to przykładowo nadgarstek, dekolt czy też szyja i skóra za uszami.

Z czego składa się zapach?

Oczywiście perfumy mogą posiadać różnego rodzaju nuty zapachowe, jest to grupa pewnych zapachów które rozwijają się, są bardziej intensywne po pewnym czasie od spryskania się perfumami. W tym przypadku zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje zapachów, jest to nuta głowy czyli nuta wysoka, wyczuwalna zaraz po otwarciu perfum po spryskaniu się, jest to zapach najważniejszy, zapach wiodący ale zarazem najlżejszy. Następnie wyróżniamy nutę serca, są to mniej intensywne zapachy które mogą utrzymywać się przez kilka godzin na naszej skórze, natomiast nuta bazowa która jest zdecydowanie najbardziej wyrazista oraz najcięższa będzie utrzymywała się najdłużej. Oczywiście możemy znaleźć w perfumach różnego rodzaju nuty kwiatowe, mogą być to olejki z takich kwiatów jak róża, jaśmin, fiołek, narcyz czy też bez.

Z pewnością tego rodzaju nuty największą popularnością cieszą się wśród kobiet, są to zdecydowanie nuty lekkie, dodatkowo także znajdziemy wiele zapachów owocowych przykładowo często spotykamy perfumy na bazie cytrusów, mogą być to cytryny, pomarańcza grejpfrut ale także różne nuty wiśniowe, nuta truskawki, arbuza, czereśni. Mężczyźni także chętnie korzystają z perfum, bardzo dobrym przykładem męskiego zapachu jest Yves Saint Laurent Y, jest to wyjątkowy męski zapach który charakteryzuje się bardzo odważną kompozycją, możemy znaleźć tutaj nuty cytrusowe nieco kwaśne ale także świeże, imbir oraz miętę które będą sprawiały iż będzie to zapach lekko ostry, dodatkowo także wyczujemy tutaj fiołka czy też jabłko. Z pewnością YSL L jest to bardzo oryginalny oraz wyjątkowy zapach który cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here