Przydatne akcesoria podczas polowania

0
985

Każdy myśliwy wie, że potrzebuje na swoją wyprawę do lasu broni. Jednak po co oprócz niej warto sięgnąć, aby na pewno upolować zwierzę marzeń? Istnieje cały szereg akcesoriów, które na pewno przydadzą się podczas poszukiwania zwierzyny. Popatrzmy zatem, o czym warto pamiętać.

Nóż myśliwski

To jedno z pierwszych akcesoriów, które na pewno musi znaleźć się w arsenale każdego myśliwego. Nóż myśliwski posłuży do skórowania i patroszenia zwierzyny, kiedy już zostanie upolowana, ale przyda się także w różnych innych sytuacjach. Wówczas, gdy trzeba coś przeciąć, ociosać czy zaostrzyć, będzie wręcz niezastąpiony.

Warto przy tym postawić na solidny nóż ze stałym ostrzem i wygodną, prostą rękojeścią, który zapewni mocny uchwyt niezależnie od tego, pod jakim kątem będziemy kierować jego ostrze. Co więcej, dzięki jego stałej budowie, nie będzie miał żadnych słabych punktów czy miejsc, w których mógłby się przekrzywić. W efekcie nigdy nas nie zwiedzie, nie złamie się i sprawdzi nawet podczas najtrudniejszych zadań.

Wabik na zwierzynę

Bardzo łatwo mówić o polowaniu i oprawianiu zwierzyny, ale znacznie trudniej ją wytropić. Dlatego wielu myśliwych decyduje się na używanie wabików zapachowych i dźwiękowych. Pierwsze z nich wykorzystują naturalne lub syntetyczne wonie zwierząt, które zachęcają je do wyjścia z ukrycia.

Drugie bazują na znajomości naturalnych zachowań zwierzyny. Naśladują dźwięki wydawane przez określone gatunki, co wabi osobniki ich rodzaju albo drapieżniki, które na nie polują. Świetnym przykładem może być tutaj wabik na lisy, który naśladują kniazienie zająca i szczek lisa. Doskonale sprawdza się do tego, aby wywabić lisy z gęstwiny i zachęcić do wyjścia w dogodne dla myśliwego miejsce. Dzięki temu zarówno ocena osobnika, jak i oddanie strzału są znacznie łatwiejsze.

Lornetka

To bez wątpienia nieodłączne akcesorium, bez którego nie obejdzie się żaden myśliwy. Lornetka pozwala na znalezienie zwierzyny z dużej odległości i ułatwia myśliwemu polowanie z ambony. Sprawdzi się także w wielu innych sytuacjach, również wtedy, kiedy naszym celem nie jest strzelanie do zwierząt – może pomóc po prostu w ich obserwacji i poznawaniu zwyczajów. A podczas rodzinnej wyprawy w góry przyda się do oglądania widoków.

Lornetki myśliwskie to najlepszy wybór dla każdego, kto ceni sobie dobre powiększenie i doskonałą optykę, sprawdzającą się nawet w trudnych warunkach. Dzięki odpowiedniej konstrukcji zapewniają dużą jasność i klarowność obrazu nawet przy niewielkiej ilości światła słonecznego: wieczorem, o poranku czy też podczas mgły.

Ochrona przed insektami i impregnat do ubrań

Wyprawa na łowy to zawsze wyprawa do lasu, gdzie spotkać może nas bardzo wiele zaskakujących sytuacji, a także niespodzianki atmosferyczne. Dlatego każde ubranie i obuwie powinno być zaimpregnowane, aby nie przepuszczało wody, czy to lejącej się strugami deszczu, czy to osiadłej na roślinności jako rosa, czy też tej, w którą możemy wpaść na podmokłym terenie.

Niemniej istotne będzie korzystanie z repelentów, skutecznie odstraszających insekty. Zapewniają one komfort przebywania w lesie i uchronią przed nieprzyjemnym swędzeniem oraz chorobami, przenoszonymi przez owady. Dlatego też nawet najwytrwalszy myśliwy nie powinien o nich zapominać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here