Dziecko w drodze, a ty jesteś ojcem? Nie wiesz co robić? To normalne. Od miliardów lat rodzą się dzieci, a ojcowie nie wiedzą, co robić. Dziś i tak jest już wielki postęp w tej kwestii, bo niemalże każdy ojciec wie, że potrzeba kupić wózek dziecięcy. Może nie jest to wielkim wsparciem dla żony czy partnerki, ale zawsze to coś. Pojawia się jednak pytanie, jaki wózek dla dziecka kupić, aby mógł służyć przez cały czas, kiedy tylko będzie potrzebny, a do tego podobał się i matce i ojcu, a także po latach nie robił siary dziecku, które pokaże swoje zdjęcia w wózku kolegom i koleżankom ze szkolnej ławki.

Wózki dla dzieci mają wiele odmian i rodzajów. Istnieją wózki spacerowe, takie bardziej stworzone do uprawiania sportów wyczynowych z dziećmi, a także takie, które nadają się do wożenia więcej niż jednego dziecka naraz. Tutaj należy rozgraniczyć wózki dla bliźniąt czy większej ilości równolatków oraz dla zazwyczaj dwojga dzieci w różnym wieku. W przypadku tego drugiego rodzaju wózka mamy tutaj układ taki, że dzieci siedzą do siebie zazwyczaj plecami, przy czym młodsze jest usadowione przodem do wiozącej osoby. Dzięki temu starsze może podziwiać widoki i odkrywać świat, a młodsze nie traci kontaktu wzrokowego z matką lub ojcem.

Tutaj dochodzimy także do ważnego elementu w klasyfikacji wózków dziecięcych. Otóż nie każdy wózek nadaje się dla dziecka w każdym wieku. Wózki dla niemowlaków różnią się od tych dla nieco starszych pociech na przykład wielkością albo układem. Także raczej rzadziej spotkamy wózki sportowe przeznaczone dla najmłodszych. Tak czy siak, wózki dla dzieci starszych mają wiele wariantów i nadają się zazwyczaj po pewnych dostosowaniach także dla najmniejszych użytkowników.

Jeśli więc dalej zastanawiasz się jaki wózek dla dziecka kupić, pomyśl o tym, jakie są aktualne potrzeby. Jeśli żona spodziewa się bliźniaków lub większej ilości dzieci na raz, to warto pomyśleć albo o wózku z większą ilością miejsc, albo o dwóch lub kilku wózkach. Poza tym warto przemyśleć sprawę dalszego zastosowania. Jeżeli oboje biegacie, na pewno przyda się wózek sportowy, a jeżeli nie, to wystarczy wam spacerowy. Poza tym warto się zastanowić czy — jeżeli oczywiście macie już jedno dziecko — nie warto kupić wózka dla dwójki dzieci w różnym wieku.

Takie dylematy będą zawsze towarzyszyć ojcom, którzy stoją przed zadaniem wykazania się umiejętnością dostosowania się do sytuacji i pokazania, że potrafią sprostać zadania bycia ojcem właśnie. Na szczęście kupno wózka jest dosyć prostym zadaniem, więc ojcowie od tego właśnie mogą zacząć swoją przygodę wchodzenia w swoją rolę. Może i to jednak nieco na początek przytłaczać. Wówczas nie ma już na to rady. Przytłoczony ojciec to zawsze ojciec. Nie ma się co bać. Wszystko przyjdzie z czasem. Podobno ojcom umiejętność bycia rodzicem przychodzi znienacka, a matki mają to już wrodzone. Tak więc trzeba zacząć działać, a umiejętność jakoś tam się pojawi, na przykład w trakcie zakupów wózka dziecięcego. Powodzenia ojcowie! Przed wami wiele przygód.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZimowy wypoczynek
Następny artykułJakie zioła na wątrobę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here