Rolety rzymskie to stylowe narzędzie do kontrolowania stopnia zaciemnienia w pokoju. W przeciwieństwie do innych rolet materiałowych mogą one być czyszczone a nawet prane co pozwala zachować ich długowieczność i unikać wymiany na nowe egzemplarze przy ewentualnym zabrudzeniu lub powstaniu plam.

Umyj rolety rzymskie w domu jak profesjonalista

Rolety rzymskie są popularne i modne ze względu na ich wspaniałą architekturę wzorniczą. Żywe kolory i opcje tekstur sprawiają, że są wyrafinowane i niepowtarzalne wśród innych rolet okiennych. Są zdumiewające, niezawodne, praktyczne, a ich ponadczasowe piękno sprawia, że ​​stanowią modę dla Twoich wnętrz.

Jednym z głównych wyzwań związanych z tymi roletami jest ich czyszczenie. Jeśli chcesz, aby rolety wytrzymały z upływem czasu i jednocześnie zachowały połysk, niezbędne jest utrzymanie ich w czystości. Nie martw się, aby uniknąć wszystkich uszkodzeń, potrzeba cotygodniowego czyszczenia. Te rolety są wykonane z różnych miękkich materiałów, takich jak bawełna, konopie, zamsz, jedwab, dlatego te rolety wymagają szczególnej pielęgnacji i uwagi, aby tkaniny były trwałe. Poszukując najlepszych sposobów czyszczenia tkanin w roletach rzymskich, możesz skorzystać z pomocy profesjonalistów, aby zaoszczędzić Twój wysiłek. Ale profesjonalne sprzątanie kosztuje więcej.

Ale po co zatrudniać kogoś, skoro można to robić w domu jak profesjonalista? Zastanawiasz się, jak prać rolety rzymskie w domu?

Oto nasze wskazówki dotyczące najlepszych praktyk w czyszczeniu rolet, które pomogą tkaninom wyglądać jak nowe i błyszczące. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami, aby uniknąć drobnych błędów. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami i sztuczkami, aby łatwo i szybko umyć rolety!

Różne sposoby czyszczenia rolet rzymskich

Sprzątanie zależy od ilości kurzu lub brudu nagromadzonego na twojej rolecie. Jeśli Twoje rolety wychodzą na ruchliwą stronę ulicy, wymagają regularnego czyszczenia, w przeciwnym razie cotygodniowe czyszczenie jest w porządku, aby utrzymać je dłużej. Ale zanim zaczniesz ten proces, najpierw zapoznaj się z tkaniną cieniującą, ponieważ procedury czyszczenia różnią się w zależności od materiału. Skontaktuj się z producentem i sprawdź jego zalecenia, aby upewnić się, że nie uszkodzisz swoją roletę.

Mycie rolet okiennych może całkowicie usunąć cały brud i plamy.

Jak prać rolety rzymskie?

Aby wyprać te rolety, najpierw musisz zdjąć tkaninę z szyny górnej. Istnieją dwa sposoby prania tkanin rzymskich. Wiele tkanin rzymskich, takich jak mieszanki bawełny lub poliestru, jest wodoszczelnych i można je prać w pralce, ale przed czyszczeniem należy usunąć cały sprzęt. Opłucz je w zimnej wodzie, aby zapewnić brak skurczu i mniejszą utratę koloru. I susz je naturalnie, zamiast używać suszarki.

Można je również czyścić w pralni chemicznej. Ale użyj rozpuszczalnika podstawowego zamiast wody. Ten proces działa na wszystkich tkaninach z wyjątkiem skóry i zamszu.

Czasami woda może wydawać się szkodliwa dla twoich rolet i w takim przypadku możesz zrobić czyszczenie parą. Ale robienie tego w nadmiarze może zniszczyć tkaninę.

Zamiast mycia rolet okiennych, istnieje kilka innych skutecznych sposobów, które są praktyczne i niezwykle wszechstronne –

• Jednym z nich jest odkurzanie. Weź odkurzacz z miękką szczoteczką, aby usunąć kurz i brud z każdego zakątka tkaniny. Zakładki i fałdy to główne obszary, w których znajduje się więcej kurzu, a odkurzacz może go skutecznie usunąć.

• Używanie ściereczki lub ściereczki z mikrofibry do czyszczenia na sucho. Działa to dobrze, gdy twoja roleta jest haftowany, pikowany lub ma frędzle.

• Aby usunąć plamy lub plamy z kloszy, zanurz szmatkę w wodzie sodowej i wyczyść ją. Niewielka ilość detergentu do zmywania naczyń również doskonale usuwa plamy i rozlane płyny.

Rolety rzymskie są piękne i cenne, szczególna pielęgnacja może pomóc tym roletom wyróżnić się w Twoim wystroju. Wraz z produktem otrzymasz wszystkie instrukcje dotyczące czyszczenia. Podążanie za nimi krok po kroku wydłuża również żywotność rolet. Robienie tego w domu zaoszczędzi duże pieniądze. Po prostu zaplanuj procedurę czyszczenia i postępuj zgodnie z nią. Czyszczenie rolety może wydawać się trudnym i zniechęcającym zadaniem, ale po udanym oczyszczeniu poczujesz się zrelaksowany i odświeżony. Aby uzyskać bardziej szczegółowe wskazówki, skontaktuj się z projektantami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here