Impreza czy libacja syto zakrapiana alkoholem często sprawia, że jej uczestnik będący jednocześnie kierowcą zastanawia się, za jaki czas może w pełni bezpiecznie prowadzić samochód. Wówczas to z pomocą przychodzi wysokiej jakości alkomat, który to pozwala szybko i precyzyjnie zmierzyć zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jaki alkomat kupić, aby być w pełni z niego zadowolonym?

Spożywanie alkoholu, a prowadzenie samochodu

Jak powszechnie wiadomo, nawet rozsądnym kierowcom czasem zdarza się wsiadać za kierownicę samochodu w dzień po zakrapianych alkoholem urodzinach, imieninach parapetówce czy innej imprezie okolicznościowej. Wielu z nich uważa, że skoro spożywali alkohol poprzedniego dnia to mogą już bez problemu prowadzić samochód i bezpiecznie dojechać do pracy czy w inne ważne miejsce.Tymczasem alkohol spożyty w dużej dawce jest obecny w organizmie jeszcze przez bardzo długi czas. Zatem w celu zachowania bezpieczeństwa na drodze warto wcześniej zmierzyć sobie zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym celu trzeba wyposażyć się w wysokiej jakości alkomat, którego wyniki będą precyzyjne oraz w pełni wiarygodne.

Każdy odpowiedzialny kierowca powinien zadawać sobie sprawę z tego, że prowadząc samochód pod wpływem alkoholu naraża na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, lecz także innych uczestników ruchu drogowego. A co więcej może on w przypadku kontroli policji utracić prawo jazdy. Aby uniknąć tych wszystkich problemów warto wyposażyć się w osobisty, wysokiej jakości alkomat.

kontrola przez policjanta

Szeroka oferta alkomatów

Obecnie oferta alkomatów na rynku jest niezwykle bogata. Poszczególne modele dostępne są w różnorodnych cenach. Nie brakuje zarówno alkomatów oferowanych z uwzględnieniem korzystnych promocji i rabatów, jak i tych nieco droższych.

Mimo, iż wiele oferowanych modeli wygląda bardzo podobnie, to różnią się one pomiędzy sobą posiadanymi funkcjami oraz solidnością wykonania Decydując się na zakup warto zawsze wybrać takie urządzenie, które to będzie bardzo dokładne oraz precyzyjne podczas dokonywania pomiarów.

Czy warto kupić alkomat półprzewodnikowy?

Tego typu alkomaty ze względu na niewysoką cenę cieszą się na rynku dużym zainteresowaniem wśród wielu klientów. Co prawda jest to bardzo nowoczesny sprzęt elektroniczny, niemniej w przypadku korzystania z niego istnieje ryzyko niedokładnego pomiaru. Jest to miedzy innymi spowodowane tym, że półprzewodnikowe sensory nie są zbyt wytrzymałe. Warto pamiętać o tym, że bardzo szybko się zużywają i w związku z tym konieczna jest ponowna kalibracja.

W tego typu urządzeniach jakość pomiaru jest bardzo często zależna również od stanu baterii. Tak więc bardzo niski poziom naładowania baterii może przyczynić się do wykonywania przez alkomat niedokładnych pomiarów zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.
Na wyniki pomiaru bardzo często ma wpływ spożywane cukierków miętowych, picie kawy czy palenie papierosów.

jaki alkomat kupić

Niezawodne i precyzyjne alkomaty elektrochemiczne

Powszechnie dostępne na rynku alkomaty elektroniczne zaliczane są do urządzeń o zdecydowanie wyższej jakości, które to potrafią dokonywać bardzo dokładne pomiary zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Niemniej są one znacznie droższe, bowiem ich cena waha się w granicach od trzystu złotych do nawet kilku tysięcy. W tego typu alkomatach spożywane pożywienia czy palenie papierosów nie ma istotnego wpływu na ostateczny wynik pomiaru.

Decydując się na zakup warto dokładnie sprawdzić czy ustniki posiadają takie rozwiązanie, które uniemożliwia zaciągnięcie się powietrzem z alkomatu. Tego typu ustniki znacznie minimalizują przenoszenie chorób podczas korzystania z alkomatu przez kilka osób.

Dziś na rynku dostępne są wysokiej jakości alkomaty elektroniczne, które to są wyposażone w trwałe baterie litowo – jonowe, które to można bez problemu ładować, co jest bardzo wygodne podczas korzystania z alkomatu.

Podczas zakupu warto też zwrócić szczególną uwagę na kalibrację alkomatu, która to polega na zaprogramowaniu alkomatu według poszczególnych wartości, które to odpowiadają wzorcowym stężeniom alkoholu.

Niektóre alkomaty elektroniczne posiadają również funkcję informacji o ilości dokonanych pomiarów. Wybór wysokiej jakości alkomatu zapewnia zawsze wykonywanie w pełni wiarygodnych pomiarów zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here