Zdrowie naszego dziecka, jest dla nas najważniejsze. Każdy kto ma malutkie dziecko, chce by było ono szczęśliwe, zadbane, radosne i zdrowe, bo nie ma ważniejszych wartości w życiu. Dlatego też niezmiernie ważną rolę odgrywa sposób żywienia małego dziecka, to co podajemy mu do jedzenia od pierwszych dni życia, ma ogromny wpływ na jego rozwój i zdrowie.

Żywienie niemowlaczka

Dziecko od raz po urodzeniu powinno zostać porządnie nakarmione. Najlepszym pokarmem dla takiego dziecka, jest mleko matki. Mleko z piersi, jest pełnowartościowe, zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które tak małemu dziecku są szczególnie potrzebne. Każda matka, która jest w stanie karmić swoje dziecko naturalnie, powinna to robić, bo w ten sposób daje mu to co najlepsze. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy matka nie może karmić swojego dziecka. Wpływają na to różne czynniki, czasem jej stan zdrowia, problemy z pokarmem itp, w takich sytuacjach nie można się załamywać, trzeba wtedy sięgnąć po mleko modyfikowane, specjalnie przeznaczone dla niemowląt od pierwszych dni życia.

Takie mleko swoim składem, odpowiada mleku matki. Pokarm ten jest treściwy i wartościowy, zapewni dziecku prawidłowy rozwój a do tego solidnie je nasyci. Mleko modyfikowane dla niemowląt, można kupić w drogerii, aptece a nawet w supermarkecie. Dzięki temu każdy ma dostęp do takich produktów. Wtedy jednak trzeba się też zaopatrzyć w odpowiednią butelkę do karmienia, ze smoczkiem przeznaczonym dla najmłodszych dzieci.

Mleko następne

butelka z mlekiem

Kiedy dziecko kończy 6 miesiąc życia, niezależnie od tego czy było karmione piersią czy mlekiem modyfikowanym dla niemowląt, powinno przejść na mleko następne dla niemowląt. Jeśli ktoś nie wie jakie mleko dla niemowlaka wybrać, to wystarczy, że wybierze produkt określony cyfrą 2, na którym będzie oznaczenie mleko następne. Jest to specjalna mieszanka mleka, wzbogacone o konkretne składniki odżywcze, które dziecko w tym wieku powinno przyjmować.

Mleko to jest bardziej treściwe, od mleka początkowego, dzięki temu dziecko bardziej się nim najada, a jego apetyt wraz z wiekiem narasta. Razem z takim mlekiem, należy także rozszerzyć dietę dziecka o kolejne nowe smaki. Należy to robić rozważnie, pomału ale systematycznie. Jeśli zauważymy u dziecka alergie na dany produkt, należy go chwilowo odstawić ale po jakimś czasie warto znowu spróbować go dziecku podać. Układ pokarmowy dziecka ciągle się w tym wieku rozwija, dlatego warto podawać dziecku różnorodne produkty żywieniowe, by sprawdzić co toleruje a czego nie.

Mleko dla małych alergików

Zdarzają się czasami sytuacje, gdy dziecko od najmłodszych lat, reaguje alergicznie na pewne produkty. Bardzo często też reaguje alergicznie na mleko modyfikowane. Wtedy pojawia się nie lada problem, bo przecież dziecko musi spożywać mleko by mogło się dobrze i prawidłowo rozwijać. Dlatego też dla takich dzieci ze skłonnością do nie tolerancji mleka, stworzono mleko hipoalergiczne dla niemowląt.

mleko dla niemowlaka

To bardzo specyficzna mieszkanka mleczna, która zapewnia dziecku wszystkie niezbędne składniki odżywcze a jednocześnie nie ingeruje w jego układ pokarmowy i trawienny. Mleko hipoalergiczne ma niezbędne atesty stwierdzające jego antyalergiczność. Każdy rodzic małego alergika, spokojnie może po takie mleko sięgnąć. Mleko hipoalergiczne występuje w kilku różnych wersjach, w zależności od wieku malucha. Jest więc mleko dla niemowląt od pierwszych dni życia, mleko następne, mleko po 1 roku życia i tak dalej.

Mleko to początkowo główny produkt żywieniowy dla dziecka, z wiekiem nie musi go ono aż tyle wypijać, ale warto zakorzenić w dziecku ochotę do picia mleka przez całe życie, bo produkt ten ma mnóstwo składników odżywczych, ma mnóstwo wapnia, co wpływa na mocne i twarde kości, poza tym mleko jest smaczne i można z niego zrobić wiele różnych potraw. Każdy kto chce by jego dziecko prawidłowo się rozwijało, powinien podawać swojemu dziecku mleko, wystarczy dopasować ten produkt do wieka dziecka, jego potrzeb i oczekiwań a na pewno takie mleko dziecku zasmakuje.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie kolory do sypialni
Następny artykułJaki alkomat kupić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here