Poszukiwanie nowego telefonu w 2020 roku to nie lada wyzwanie. Od kilku lat na rynku pojawia się bowiem ogrom urządzeń od różnych producentów, w różnych przedziałach cenowych.

Wystarczy przejść się do najbliższego sklepu z elektroniką, aby przekonać się na własne oczy, że ekspozycje z telefonami komórkowymi należą do tych najbogatszych, ale też najchętniej oglądanych. Wszystko dlatego, że coraz więcej firm wchodzi na europejski, a więc też polski, rynek.

Podzespoły, stanowiące wnętrze poszczególnych smartfonów, stają się też coraz tańsze, co umożliwia kolejnym markom produkowanie kolejnych modeli telefonów. Aby zadowolić wszystkich potencjalnych klientów, każda z tych marek wprowadza przekrój modeli do swojej oferty, zaczynając od najtańszych, budżetowych urządzeń, poprzez modele ze średniej półki cenowej, na flagowych smartfonach, wartych niebagatelne sumy, kończąc. Krótko mówiąc, dla każdego coś miłego – każdy powinien znaleźć w tym morzu produktów coś dla siebie.

Sprawy komplikują się jednak nieco bardziej, kiedy przychodzi do prawdziwych poszukiwań i decyzji, jaki smartfon kupić. Dzieje się tak dlatego, ponieważ niejednokrotnie bardzo trudno jest odróżnić od siebie poszczególne modele telefonów. Wyglądają one niemal identycznie, a różni je jedynie to, w co zostały wyposażone w środku. Co więcej, częstą praktyką jest wśród producentów wypuszczanie modeli, które różnią się między sobą minimalnie – zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i o funkcjonalność takich urządzeń.

smartfon

Marki decydują się na to, aby być bardziej konkurencyjnymi w porównaniu do rywali, a także zwiększyć swoje szanse na to, że to właśnie ich smartfon zostanie wybrany spośród setek innych i ostatecznie wyjdzie razem z nami ze sklepu. Dotyczy to niemal każdego przedziału cenowego, nieco „luźniej” jest tylko w segmencie premium, w którym z założenia jest mniej telefonów. Są one za to o wiele wyżej pozycjonowanie przez producentów i same sklepy, wystarczy tylko spojrzeć na sposób, w jaki aktualizowane jest w nich oprogramowanie – dzieje się to znacznie częściej, niż w smartfonach ze znacznie niższych półek.

Załóżmy zatem, że wiemy już, w jaką półkę cenową sami celujemy. Wiemy, ile pieniędzy możemy przeznaczyć na nowego smartfona, zatem możemy przejść do kolejnego etapu naszych poszukiwań. Dobrze byłoby sprawdzić w internecie dostępność modeli w interesującej nas cenie, w kilku dużych sieciach elektromarketów. Ich strony często pozwalają na wpisanie maksymalnej ceny, jaką jesteśmy w stanie wydać na sprzęt, po czym pokazują modele nieprzekraczające tej kwoty. Jeśli zatem zastanawiamy się, jaki smartfon do 500 złotych powinniśmy kupić, maksymalną ceną, jaką powinniśmy wpisać do wyszukiwarki na stronie, jest 500.

Po zatwierdzeniu ceny maksymalnej, naszym oczom powinny ukazać się modele kosztujące nie więcej, niż właśnie 500 złotych. Musimy mieć świadomość, że nie jest to niesłychanie duża kwota, dlatego ilość modeli w cenie do pół tysiąca może nie być zbyt duża, jednak w ostatnich kilkunastu miesiącach, także na budżetowej półce zrobiło się ciasno. Producenci zauważyli, że to właśnie najtańsze modele telefonów sprzedają się najlepiej, dlatego obecnie pojawia się takich sprzętów całkiem sporo. Trzeba też przyznać, że nie są to wcale słabe i zacinające się przez cały czas telefony, tak jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

smartfon do 500

Dzisiaj to sprawnie działające urządzenia, które idą na pewne kompromisy, jednak w żadnym stopniu nie wpływają one na pracę na samym urządzeniu. Musimy liczyć się z nieco mniejszą ilością pamięci w takim telefonie, być może też gorszym aparatem fotograficznym czy dźwiękiem audio. Poza tym jednak, obecne na rynku telefony za około 500 złotych, sprawdzają się bardzo dobrze, podczas wykonywania różnych operacji, takich jak przeglądanie internetu, rozmowy, wysyłanie wiadomości tekstowych i wiele innych. Jeśli więc zrobimy dobre rozeznanie wśród dostępnych modeli w tej cenie, możemy być całkiem zadowoleni z nowego smartfona, nawet mimo jego niskiej ceny.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki transmiter fm
Następny artykułJaki materac kupić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here