Chyba każdy chciałby chociaż trochę schudnąć. Dla wielu osób wygląd zewnętrzny stał się absolutnym priorytetem w życiu, czemu trudno się dziwić, skoro do takiego sposobu myślenia przekonują obecnie wszystkie media społecznościowe, na których każdego dnia publikowanych jest tysiące zdjęć idealnych sylwetek bez grama tkanki tłuszczowej.

Oczywiście wszystkie tego typu fotografie są po prostu efektem umiejętnego operowania programami graficznymi, ale w każdym z nich tkwi zalążek prawdy – bo rzeczywiście da się zbudować fajną figurę z pomocą ćwiczeń fizycznych, racjonalnej diety oraz właściwej suplementacji. Jeżeli więc też jesteś właśnie na drodze do wagi swoich marzeń i chcesz jak najszybciej zrealizować swoje plany, musisz ustalić konkretny plan działania, który przybliży cię do osiągnięcia każdego celu. Jaki spalacz tłuszczu wybrać? Jakie ćwiczenia wykonywać na siłowni? Nie możesz koncentrować się wyłącznie na jednym z tych aspektów. Połączenie kilku z nich zawsze da ci najbardziej niesamowite rezultaty.

Pierwsza będzie jednak dieta

To właśnie ona bywa najtrudniejsza i najciężej ją utrzymać w ryzach, ale niestety bez właściwego trybu żywienia nie będziesz w stanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, bo możesz wydać całą swoją wypłatę na drogie spalacze tłuszczu i inne suplementy diety, a waga i tak nie będzie spadać, jeżeli na twoim talerzu wciąż będą gościć wyłącznie przetworzone pokarmy o wysokiej zawartości kalorii. Na samym początku oczyść swoje menu. Usuń z niego to, co ci szkodzi i przez co wciąż nie możesz schudnąć. Zawalcz z uzależnieniem od słodyczy.

ćwiczenia

Wyeliminuj cukier do całkowitego zera, rezygnując raz na zawsze z kupnych batoników i czekoladek oraz uważając na pozornie zdrowe produkty, które też mogą go zawierać (zawsze sprawdzaj składy!). Staraj się jeść prosto i naturalnie. Dieta może być nawet monotonna, bo dzięki takim zwyczajnym posiłkom łatwiej ci będzie ją utrzymać. Bazuj na chudym mięsie, tłustych rybach, orzechach, pieczywie pełnoziarnistym, nabiale (jeśli nie masz uczulenia na laktozę) oraz warzywach i owocach.

Tłuszcz zacznie się dopiero wtedy, gdy zaczniesz dostarczać swojemu organizmowi mniej, niż on w rzeczywistości potrzebuje. Kalorie są tu najważniejsze. Nie musisz ich jednak liczyć, bo bardzo ciężko przekroczyć dzienne zapotrzebowanie na energię, gdy stosuje się dobrze zbilansowaną dietę wypełnioną naturalnymi i zdrowymi produktami. Czy byłbyś w stanie zjeść kilogram jabłek? Raczej nie, a taka dawka to równowartość zaledwie dwóch niewielkich batoników.

Pozostając przy temacie żywienia, od razu spróbuj ułożyć sobie optymalną suplementację. Teoretycznie nie jest ona niezbędnym elementem do spalania tkanki tłuszczowej, ale dzięki niej na pewno będziesz szybciej tracić kolejne kilogramy i unikniesz nagłej stagnacji wagi, która potrafi doprowadzić do gwałtownego spadku motywacji. Jaki spalacz tłuszczu wybrać? Przede wszystkim szukaj produktów sprawdzonych. Zainwestuj w suplementy produkowane przez znane i powszechnie doceniane firmy, które znają się na rzeczy i zawsze wielokrotnie testują konkretne mieszanki substancji, zanim zdecydują się wypuścić je na rynek. Przypatrz się, czy wybrany produkt zawiera jakieś certyfikaty i atesty. Koniecznie też dokładnie zanalizuj jego skład i szukaj w nim takich substancji, które rzeczywiście mogłyby się przyczynić do szybszego spalania tkanki tłuszczowej.

zdrowa dieta

Jednym z najbardziej efektywnych związków będzie tutaj po prostu kofeina. Co prawda spożywasz ją wraz z kawą, ale suplementy diety zwykle zawierają znacznie większe jej dawki, dzięki którym przyspieszasz swój metabolizm i szybciej przetwarzasz spożywane pokarmy. Pamiętaj też, by zawsze przyjmować suplement zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Zapoznaj się z nią jak najdokładniej i sprawdź, jakie skutki uboczne może wywołać nadmierne spożycie preparatu. Możesz nawet porozmawiać o nich z farmaceutą, lekarzem bądź dietetykiem. Suplementacja jest czymś dobrym, ale tylko wtedy, gdy jest stosowana z rozsądkiem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki materac kupić
Następny artykułJaki tablet do 1000

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here