Tablet, choć czas swojej najwyższej świetności ma już za sobą, to nadal jest bardzo popularnym urządzeniem przenośnym, czyli małym komputerkiem o rozmiarze większym niż telefon komórkowy lub smartfon

A jego główną cechą jest to, że posiada dość duży ekran i korzysta z technologii Multi-Touch. Oczywiście, tablety nowszego typu nie mają już fizycznej klawiatury, tylko tzw. klawiaturę wirtualną: dotykamy ekran bezpośrednio, bez użycia rysika.Tablet to świetny prezent zarówno dla dziecka, jak i dla osoby dorosłej.

Im więcej ma on funkcji i mocy, tym niestety więcej kosztuje. Co więc zrobić, kiedy chcemy go zakupić, ale nie mamy zbyt wielu przeznaczonych na to pieniędzy? Spokojnie, są na prawdę dobre i jednocześnie dość tanie tablety w cenie nawet do 1000 zł. Jeśli więc nie mamy wielkich, wygórowanych potrzeb, co do tego, w jakim celu będą nam służyć, to śmiało możemy nabyć urządzenia w takim przedziale. Jaki tablet do 1000 zł więc wybrać? W internecie znajdziemy wiele rankingów tych najlepszych tańszych tabletów.

tablet i kawa na biurku

Jeśli chcemy, aby dość tani tablet miał GPS i służył nam jako nawigacja w samochodzie, to musimy znaleźć w sklepie taki z oznaczeniem LTE (łączność komórkowa). Na szczęście, już większość modeli z internetem LTE ma w sobie dodatkowo wbudowany odbiornik nawigacji satelitarnej GPS/AGPS. Dzięki niemu możemy z łatwością korzystać z wielu map online, z aktualizacjami korków i innymi informacjami, które na żywo, w czasie rzeczywistym są pobierane z internetu. Jeżeli natomiast pragniemy głównie na tablecie grać w najnowsze gry, to niestety musimy się rozczarować, ponieważ urządzenie do 1000 złotych może nam do tej czynności nie wystarczyć – będzie po prostu miało za małą moc.

Co innego z oglądaniem filmów i seriali, czy to na kanapie, czy będąc w pociągu i autobusie. Tani tablet okaże się tutaj bardzo dobrym, wręcz idealnym rozwiązaniem. Najlepszym będzie lekki z 8-calowym ekranem lub nieco cięższy z 10-calowym ekranem o rozdzielczości Full HD (lub też wyższej). Zwracajmy jednak uwagę na to, czy ma głośnik głośniki stereo oraz klasyczne, bardzo przydatne wyjście słuchawkowe mini jack 3,5 mm. Zanim dokonamy zakupu, to pamiętajmy jeszcze o czymś, że taki tani tablet często ma starszą wersję systemu Android, którą trudno zaktualizować. Poniższe tablety doskonale sprostają naszym oczekiwaniom i będą posiadały cechy opisane powyżej.

Są to m.in: Huawei MediaPad T5 10″ LTE, Huawei MediaPad T3 10″ LTE, Samsung Galaxy Tab A 10” (T580) oraz dwa fajne urządzenia marki Lenovo: TAB M10 (TB-X605L) i TAB3 10 Plus LTE (TB3-X70L). Ten pierwszy, czyli ważący 475 g Huawei MediaPad T5 10″ LTE z Androidem 8.0 ma naprawdę duży, bardzo dobry wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości Full HD+ (16:10), a także szybkie Wi-Fi oraz wspomnianą, szybką łączność komórkową LTE. Sprawdzi się właśnie przy oglądaniu filmów i dodatkowo przy przeglądaniu internetu, zarówno w domu, jak i daleko poza nim.

tablet do 1000

Ten kolejny na liście, czyli nieco starzy MediaPad T3 to z kolei posiadacz około 10-calowego wyświetlacza, jednak o niższej rozdzielczości HD, ale bez problemu użyje się go jako nawigacji. Na tabletach Lenovo możemy oglądać filmy na YouTubie, a także słuchać muzyki ze Spotify i inny podobnych serwisów, oraz korzystać z aplikacji społecznościowych przez internet mobilny. A co z wymienionym Samsungiem? Samsung Galaxy Tab A 10” (T580) idealnie nadaje się do oglądania filmów, a także bardzo wygodnego przeglądania stron oraz czytania e-booków. Będzie on pracował na baterii nawet przez kilkanaście godzin, więc możemy go zabierać na długie podróże i nie martwić się, że nagle się nam wyłączy.

Na pytanie, jaki tablet do 1000 zł już znamy odpowiedź

Jeżeli jednak żaden z powyższych, krótko opisanych tabletów nam nie podpasuje, wtedy poradzimy się jakiegoś znajomego – speca i miłośnika przenośnych komputerów lub ostatecznie doradcy klienta w sklepie z urządzeniami elektronicznymi. Kto wie, może pojawił się niedawno jakiś całkiem nowy, sprawny, interesujący nas model w cenie do 1000 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here