Zakup nowego telefonu to od pewnego czasu bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, poprzedzone często tygodniami poszukiwań w internecie, czytaniem i oglądaniem recenzji, zaglądaniem do sklepów, w celu sprawdzenia ich aktualnej oferty w segmencie smartfonów…

Wydaje się to być naprawdę trudną do przeprowadzenia operacją i jest nią, w istocie. Wszystko dlatego, że każdego dnia na rynku pojawiają się nowe modele telefonów od kilkunastu producentów, a każdy z nich chce nas przekonać, że jego smartfony są najlepsze i warto mu zaufać, a więc, de facto, kupić model telefonu pochodzący z jego fabryki.

Skąd możemy jednak mieć pewność, że tak naprawdę jest i nie będziemy zawiedzeni, jeśli kupimy model szumnie zapowiadany i reklamowany przez konkretnego producenta? Otóż, takiej pewności nie możemy mieć nigdy – chyba, że zdecydujemy się na kupno smartfona w ciemno, czyli w pewnym sensie, także na bycie królikami doświadczalnymi. Nie musimy tego jednak robić. Wystarczy, że odrobimy lekcję i dowiemy się o konkretnym modelu telefonu jak najwięcej, nim zdecydujemy się na jego kupno.

smartfon

Jeśli należymy do osób niezdecydowanych, bądź nieznających się za bardzo na technologiach funkcjonujących w smartfonach, zawsze możemy poprosić o pomoc osobę trzecią. Być może mamy w swoim otoczeniu kogoś – brata, kolegę z pracy, kuzyna – kto świetnie odnajduje się w mobilnym świecie i byłby nam w stanie doradzić co do nowego modelu telefonu? Wystarczy zapytać, „jakie telefony polecacie, w cenie nie wyższej, niż tysiąc złotych?”, aby miłośnicy tematu zaczęli sypać propozycjami jak z rękawa!

Choć może być trudno w to uwierzyć, to… tak, jest spora grupa osób, która na bieżąco śledzi rynek smartfonów i wie niemal wszystko o każdym wchodzącym na niego modelu! Warto porozmawiać z taką osobą, wysłuchać jej rad, plusów i minusów danego urządzenia, itd. Jeśli jednak nie mamy pod ręką osoby tak bardzo obeznanej z nowymi technologiami, zwłaszcza w branży smartfonów, to możemy poszukać wcześniej już wspomnianych recenzji w internecie. W sieci znajdziemy całą masę recenzji tekstowych, ale także w formie wideo, dzięki którym będziemy mogli zobaczyć jak dokładnie wygląda model, który nam się podoba, z zewnątrz i w środku.

Mogą one nam bardzo pomóc w podjęciu decyzji, czy odpowiada nam właśnie ten model, czy jednak wolimy poszukać czegoś innego, co bardziej trafi w nasz gust. Na szczęście, nie tylko podzespoły charakteryzują konkretne modele. Coraz więcej z nich wyróżnia się na tle konkurencji także wyglądem. Nic w tym dziwnego, bowiem jako ludzie, lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami, a telefon należy do gadżetów, które przez cały czas mamy przy sobie, lub przynajmniej w pobliżu.

telefon

Producenci stawiają więc w ostatnich latach na kolory. Niebieski, czerwony, zielony… Bo przecież telefon nie musi być pozbawiony elegancji i oryginalności. Wiele firm zauważyło to już jakiś czas temu, a teraz mamy w sklepach wysyp smartfonów w przepięknych kolorach i wzorach, spośród których każdy, nawet najbardziej wybredny konsument, znajdzie coś dla siebie. Kto powiedział, że telefon musi być czarny? No właśnie! Gdy więc połączymy świetne podzespoły z pięknym wyglądem, mamy przepis na bestseller w kategorii telefonów komórkowych.

Jeżeli mimo poszukiwań nadal czujemy się przytłoczeni, wskazówki znajomych nie mogły nam w wyborze, a recenzje sprawiły, że jesteśmy tylko bardziej skołowani, to najlepiej będzie na chwilę odłożyć temat i wrócić do niego, kiedy przemyślimy dokładnie, czego oczekujemy od naszego nowego telefonu.

Być może z czasem zrozumiemy, że możemy żyć bez świetnego aparatu fotograficznego, ale już niekoniecznie bez głośników stereo lub procesora do gier? Podczas poszukiwań warto skupić się bowiem głównie na swoich potrzebach, funkcjach, jakich oczekujemy od telefonu i z których na pewno nie chcielibyśmy rezygnować. Kierując się tymi wyznacznikami, raczej nie powinniśmy popełnić błędu, kupując nowy smartfon. Pamiętajmy więc, że to telefon ma służyć nam, a nie odwrotnie i kupujmy z głową.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki laptop wybrać
Następny artykułJaki monitor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here