Zastanawiasz się gdzie warto spędzić wakacje? Spośród wielu ofert biur podróży warto wybrać te regiony, w których nie tylko odpoczniesz, ale także wyniesiesz coś z nowych doświadczeń.

Europejska stolica wiosny

Madera to magiczna wyspa należąca do archipelagu Portugalii. Utrzymująca się w niej wysoka temperatura sprawia, że jest to jeden ze sprawdzonych kierunków, w którym zawsze jest słonecznie i pięknie. Sprzyjające warunki można wykorzystać nie tylko na plaży, ale też zwiedzając stolicę – Funchal oraz odkrywając wszystkie sekrety wyspy.

Madera – wakacje na plaży

Jeżeli chcesz zanurzyć się w rozgrzanym piasku, a po chwili wskoczyć do ciepłej wody polecamy kilka sprawdzonych plaż. Plaża Câmara de Lobos i Machico kuszą swoim białym piaskiem, który został przywiezionym z Sahary. W kontraście do niej jest plaża Praínha koło Caniçal, której brzeg wysypany jest naturalnym, czarnym piaskiem. Jeżeli wolisz spacery po plaży zamiast wygrzewania się w jej centrum, może spodobać Ci się kamienista plaża Praia Formosa, Ribeira Brava i Ponta do Sol. Nadal kusi Cię bliskość wody? Należy wspomnieć o naturalnych basenach, które wkomponowane w skały wulkaniczne stanowią nieodłączny krajobraz Porto Moniz.

Bogata w roślinność

Leżysz na plaży od kilku dni, odpoczęłaś, zrelaksowałaś się, a Twoja skóra przybrała złotawy odcień? Najwyższy czas sprawdzić inne atuty przyrodnicze wyspy. Na Maderze nie brakuje egzotycznej, ciekawej i bogatej kolorystycznie roślinności. Jeżeli masz już dość piasku i marzy Ci się odrobina zieleni, koniecznie wybierz się do jednego z ogrodów. Kwintesencją bogactwa roślin jest ogród Palheiro Ferreiro, w którym znajdziesz żywopłoty i kształtne krzewy.

Z kolei różnorodne gatunki róż odnajdziesz w największej kolekcji świata, w Ogrodzie różanym w Quinta do Arco.

Ogród Botaniczny położony na wzgórzu da Ci nie tylko poczucie bliskości z naturą, ale to także doskonałe miejsce z którego widać zachwycającą panoramę.

Lewady

Zastanawiasz się skąd dostarczana jest woda na terytorium całej wyspy? Woda z gór spływa do najdalszych zakątków, dzięki kanałom powstałym w odległych czasach. Wraz z lewadami mamy do czynienia ze ścieżkami turystycznymi, na których można swobodnie spacerować. Najdłuższy kanał Madery wynosi około 100 km i stał się nietuzinkową atrakcją turystyczną.

Kulinarna mapa Madery

Oczywistą kuchnią, której możesz zakosztować w ciepłym kraju jest kuchnia śródziemnomorska, w której nie brakuje ryb oraz owoców morza. Na Maderze zakosztujesz wyjątkową rybę – pałasza oraz ślimaki, podawane w formie przystawki. Miłośników mięsa uspokajamy, na wyspie można skosztować wołowiny przygotowanej na tysiące różnych sposobów. Polecane są zwłaszcza szaszłyki Espetada. Gorący klimat sprzyja też kosztowaniu zup, od tych zbożowych, roślinnych, aż po rybne i mięsne. Koniecznie spróbuj!

Aktywne wakacje

Dla wielbicieli sportów i rozrywki znajdzie się ciekawy aquapark. Znajdziesz w nim liczne rynny, baseny i tory wodne. Możesz wybrać się z rodziną i przyjaciółmi w morski rejs w otoczeniu wielorybów i delfinów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here