Kołdry z puchem gęsim mają wiele różnych zalet, jakimi nie wyróżniają się żadne inne pierzyny, czy też kołdry silikonowe. Ich zaletami, są przede wszystkim kasetonowa budowa, elastyczność, termoaktywność, jak również przewiewność. Jedno jest pewne – kiedy chociaż raz zaśniesz wtulony w ciepłą, delikatną i puszystą tkaninę, to nie będziesz chciał już nigdy się z nią rozstawać. Zatem, warto wiedzieć jakie zalety mają tego typu kołdry i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować?

Dlaczego puch gęsi jest taki ciepły?

Puch gęsi znany jest już od bardzo dawna. Był on swego rodzaju izolatorem ciała wówczas, kiedy nie ogrzewano jeszcze domów. Tym, co go wyróżnia są doskonałe właściwości cieplne, przez wzgląd na swoją trójwymiarową strukturę, która zatrzymuje powietrze. Ponadto, puch jest niezwykle sprężysty, co stanowi gwarancję izolacji. Haczykowate włókna trzymają między sobą ciepło i pochłaniają nadmiar wilgoci, która następnie jest oddawana na zewnątrz.

Ułożenie puchu w kołdrze

Jeżeli decydujemy się na kołdry z puchem gęsim, to koniecznie musimy zwrócić uwagę na to, jak ten puch rozkłada się wewnątrz poszycia. Zdecydowanie warto zdecydować się na kołdry, które mają budowę kasetową, a więc stabilizującą oraz uniemożliwiającą przesuwanie się zawartością. To sprawia, że kołdra będzie w stanie zachować swoją jakość oraz wszelkie właściwości. Nie będziemy musieli martwić się o to, że gdzieś będą pojawiały się grudki zbitego puchu, czy też gdzieś będzie go brakowało. Rozłożenie jest równomierne, a do tego kołdry nie tracą swojej formy, a my możemy się nimi cieszyć przez wiele lat. Należy również wspomnieć o tym, że prawidłowe czyszczenie puchu sprowadza się do wyjęcia go z pokrycia, wyprania, a następnie odpylania.

Puch dla alergików

Zapewne wielu osobom może się wydawać, że kołdry z puchem gęsim, czy żadnym innym puchem nie są przeznaczone dla alergików, ale warto wiedzieć, że absolutnie tak nie jest. Każda profesjonalna pościel puchowa może być stosowana przez osoby z różnymi alergiami. Takie kołdry są odpowiednio zabezpieczane, często poprzez stosowanie tkanego pokrycia bawełnianego. Ponadto, puch jest porządnie wyprany i odpylony, a zatem nie zawiera żadnych niebezpiecznych alergenów, dzięki czemu mogą być one wykorzystywane również przez alergików. Jeżeli będziemy o taką pościel odpowiednie dbali, a więc regularnie wietrzyli, suszyli, gdy się zamoczy i raz w roku oddawali na profesjonalne czyszczenie puchu, to każdy bez zastrzeżeń będzie mógł cieszyć się tą wyjątkową pościelą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here