Psie smaczki są wykorzystywane przez niemal wszystkich właścicieli i opiekunów tych zwierząt. Za ich pomocą możesz oddziaływać na zachowanie swojego psa, nauczyć go „dobrych manier” oraz usuwać złe przyzwyczajenia. By jednak smaczki nie szkodziły Twojemu psiakowi, warto dokładnie przyjrzeć się dostępnym w sklepach produktom. Ważny jest między innymi skład, konsystencja, zalecany sposób i częstotliwość podawania, a także przeznaczenie. Niektóre smaczki pełnią nie tylko funkcje kulinarne i behawioralne, ale również prozdrowotne. Poniżej wgryzam się w temat psich smaczków – podpowiadamy jak rozpoznać produkty dobrej jakości i warte zaufania oraz na jakie sprawy zwrócić uwagę w czasie zakupów, aby okazały się udane. 

Psie smaczki – nie tylko smaczne, ale zdrowe! 

Oferta produktów spożywczych dedykowanych dla psów zwiększa się z każdym rokiem. Przybywa nie tylko karm bytowych, ale także smaczków, które stanowią uzupełnienie psiej diety. Ich podawanie jest również ważne – pomagają uzupełnić braki w psiej diecie oraz zaspokajają psi apetyt pomiędzy głównymi posiłkami. Ponadto, smaczki wykorzystywane są w psim treningu oraz w trakcie zabaw z pupilem. 

Wielu psich opiekunów nie do końca jest pewnych jaki typ smaczków warto wybrać. Dotyczy to zarówno osób opiekujących się psami dorosłymi, jak i szczeniętami oraz psami cierpiącymi na różnego typu choroby i problemy zdrowotne. Oczywiście, wybór smaczków warto skonsultować z lekarzem weterynarii. Istnieją jednak pewne ogólne zasady, których stosowanie może pomóc Ci w odnalezieniu właściwych produktów. 

Wybór psich smaczków – krok po kroku 

Od czego zacząć zakup psich smaczków? Oczywiście – od zapoznania się z ich składem. Jest o tyle ważne, że niektóre produkty są naładowane niepotrzebnymi składnikami, które mogą zwiększać psi apetyt, jednak nie zawsze mają dobry wpływ na psie zdrowie. Dlatego przestudiowanie listy składników to pierwszy krok do udanych zakupów. 

Jakich składników warto unikać? Przede wszystkim wypełniaczy, dodatków smakowych, barwników, niepotrzebnych tłuszczy oraz konserwantów. Zamiast nich, o wiele ważniejsze jest białko z mięsa drobiowego lub wołowego (a także innych gatunków mięs). Warto też sięgać po smaczki zawierające  w składzie wybrane witaminy i mikro składniki, których obecność z pewnością wpłynie dobrze na zdrowie Twojego pupila. 

Psie smaczki nie muszą też zawierać nadmiernej ilości węglowodanów, które Twój pies przyjmuje wraz z karmą bytową. Zdrowe przysmaki dla psa zawierają jedynie marginalną ilość cukrów, pochodzących głównie z warzyw i owoców (dynia, jabłko, gruszka). Ponadto, w smaczku powinno znajdować się włókno pokarmowe, będące cennym źródłem błonnika. 

Jeśli poszukujesz smaczków dedykowanych dla psich seniorów lub psów cierpiących na różnego typu problemy zdrowotne, wówczas warto zwrócić uwagę na dodatkowe, wysoce funkcjonalne składniki. Dobrze, jeśli w składzie znajdą się kwasy nienasycone Omega 3 i Omega 6. Prozdrowotne działanie wykazują też żurawina, zielona herbata oraz rozmaryn, a także ich ekstrakty. Sprzyjają eliminowaniu patogennych bakterii, zapobiegają problemom zdrowotnym oraz pozytywnie wpływają na kondycję sierści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here