Włosy przesuszone – jak sobie z nimi radzić?

0
614

Włosy suche są ogromnie problematyczne. Ich kondycja najczęściej jest słaba, włosy są łamliwe, ich końcówki się rozdwajają. Przesuszenie włosów to bardzo często efekt ich złej pielęgnacji czy zbytniego poddawania ich różnym zabiegom koloryzacji, czy modelowania. Wpływ na przesuszenie włosów może mieć również pogoda, przede wszystkim w okresie letnim, kiedy padają silne promienie słońca i zażywamy kąpieli w słonej wodzie. Jak radzić sobie z włosami suchymi i utrzymywać je w dobrej kondycji? Szczegóły przedstawiamy poniżej. 

Dobierz odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne 

Zwracaj szczególną uwagę na szampony oraz odżywki, jakie stosujesz do codziennej pielęgnacji włosów suchych. Na sklepowych półkach w drogeriach albo w e-sklepach, jak https://sklep.jld.pl/s/10/szampony-do-wlosow-suchych znajdziesz szeroki wybór kosmetyków myjących i odżywczych, które dedykowane są właśnie włosom suchym. W ich składzie powinny znaleźć się substancje nawilżające, najlepiej wyciągi roślinne. Świetnie sprawdza się również domieszka kwasu hialuronowego, który dodatkowo wypełnia łuski włosów. 

Włosom suchym i zniszczonym dedykowane są odżywki emolientowe. Właśnie one nawilżają strukturę włosa i dają ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Pamiętaj jednak, aby uwzględniać również składniki regenerujące włosy. Sprawdzą się proteiny oraz humektanty, ale musisz patrzeć na ich odpowiednie dawkowanie. W przeciwnym razie włosy suche mogą być pozbawione blasku, wyglądać niezdrowo, puszyć się, być “sianowate” o wysokiej porowatości albo elektryzować się. 

W kosmetykach do codziennego mycia i odżywiania włosów nie powinny znaleźć się sztuczne składniki, które mogą jeszcze bardziej wpływać na ich przesuszenie. Mowa tu o alkoholu, parabenach, sztucznych aromatach czy barwnikach. 

Jak pielęgnować włosy suche?

Jeśli nie ma takiej konieczności, nie myj głowy każdego dnia i nie stosuj specjalnych preparatów do oczyszczania skóry głowy. Przynajmniej raz w tygodniu stosuj za to olejowanie włosów albo specjalne maski o intensywnym działaniu nawilżającym. Jeśli Twoje suche włosy są dodatkowo zniszczone, zrezygnuj czasowo z ich farbowania oraz modelowania lokówką czy prostownicą. Jeśli nie ma takiej konieczności, nie używaj suszarki. Musisz wiedzieć, że włosy suche są niezwykle delikatne, ale jednocześnie trudne do ujarzmienia. 

Na profesjonalne zabiegi udawaj się do sprawdzonego fryzjera. W salonach fryzjerskich specjaliści dobiorą odpowiednią kurację włosów, dzięki czemu poprawi się ich kondycja. Świetnie w ramach nawilżania oraz regeneracji sprawdza się między innymi tzw. botox włosów. 

Pamiętaj, że nawet przy zastosowaniu kosmetyków wysokiej jakości i z półki premium, na efekty odżywiania włosów suchych trzeba nieco poczekać. Ważna jest tu jednak regularność wykonywanych zabiegów i stosowanie ogólnych zasad, które nie wpływają na stan włosów destrukcyjnie, ale mają działanie dobroczynne. Zwracaj szczególną uwagę na kondycję włosów suchych latem oraz w warunkach wyjątkowego przesuszania powietrza. Co ciekawe, na ich kondycję nie działa dobrze również klimatyzacja ani sezon grzewczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here