Wciąż funkcjonuje stereotyp, zgodnie z którym zlew umiejscowiony w rogu strefy roboczej kuchni jest niewygodny. Czas obalić ten mit, ponieważ takie rozwiązanie w wielu przestrzeniach kuchennych sprawdza się naprawdę doskonale. Sprawdź, kiedy warto zamontować zlew w narożnej strefie blatu kuchennego. 

Zlew w małej kuchni 

Okazuje się, że zlew w rogu blatu kuchennego sprawdzi się idealnie w niewielkiej kuchni, w której funkcjonuje układ szafek i blatu w kształcie litery L albo U. Dzięki takiemu rozwiązaniu udaje się stworzyć naprawdę komfortową przestrzeń wolnego blatu roboczego, który pozwala na wszelkie prace kulinarne. Zlew narożny nie zajmuje wiele miejsca, a róg kuchni zostaje optymalnie wykorzystany. W małej kuchni zlew montowany pośrodku blatu może tylko przeszkadzać, a róg blatu staje się w takiej przestrzeni praktycznie bezużyteczny. 

Zlew zgodnie z układem roboczym kuchni 

Należy pamiętać, aby podczas projektowania wnętrza kuchennego, stosować tzw. praktyczny układ roboczy. Chodzi o to, aby wszelkie sprzęty kuchenne codziennego użytkowania umiejscowione zostały z optymalnej dla ergonomii kuchni przestrzeni. Jeśli zgodnie z projektem zlew ma być użytkowany w kuchni bez zaburzania strefy roboczej, należy taki system zastosować. Co więcej, zlew narożny może być jedynym rozwiązaniem zgodnie z technicznymi uwarunkowaniami nie tylko kuchni, ale i całego mieszkania. 

Praktyczne walory zlewu narożnego 

Co ciekawe, zlew narożny może być jak najbardziej praktyczny i funkcjonalny. Sam róg blatu roboczego daje wiele możliwości i na tyle dużą przestrzeń, aby móc zamontować w nim komfortowy w użytkowaniu zlew. W tym miejscu kuchni świetnie sprawdzają się na przykład zlewy o jednej komorze, ale z dodatkową ociekarką albo miejscem, w którym taką można ustawić. Co więcej, zlew narożny najczęściej funkcjonuje w pobliżu okna, co również jest korzystne dla wygody codziennego gotowania. 

Chociaż zlew w rogu postrzegany jest jako mało wygodny, wcale tak nie jest. Osoba, która z niego korzysta, ma naprawdę ogrom przestrzeni i to po dwóch stronach zlewu, z których może dowolnie korzystać. Warto też wspomnieć, że zlew w rogu pozwala na montaż zmywarki w jego pobliżu, co jest zgodne z zalecanym układem ergonomicznym kuchennego wnętrza. 

Zlew w rogu a styl aranżacji kuchni 

Do kuchni urządzonych w jakim stylu najlepiej nadają się zlewy narożne? Tak naprawdę styl aranżacji nie ma żadnego znaczenia, bo takie zlewy sprawdzają się świetnie w każdej przestrzeni. Zlew narożny pasuje do kuchni w stylu klasycznym, ale też w tym nowoczesnym, w stylu retro oraz loftowym. 

Szczególną uwagę należy zwrócić jednak na jakość zlewu. Najlepiej wybierać te z kamienia naturalnego, na przykład granitu albo trwałego konglomeratu. Dzięki temu będzie mógł służyć przez wiele lat w należytym stanie. Zlew narożny z powodzeniem może być też wykonany na specjalne zamówienie, dzięki czemu udaje się go dopasować wręcz idealnie do kuchennej przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here