Podczas poszukiwań zlewozmywaka zdecydowanie nie warto zdawać się na przypadek. Nieodpowiedni model może bowiem dość wyraźnie obniżyć komfort pracy w kuchni. Z tego powodu z pewnością nie zaszkodzi dobrze przygotować się do wyprawy na zakupy czy też przeglądania ofert sklepów internetowych. Sprawdź, o czym warto pomyśleć przy wyborze zlewozmywaka kuchennego.

Surowiec

W pierwszej kolejności z pewnością warto zastanowić się nad wyborem surowca. Fani eleganckich wnętrz z nutą ekskluzywności powinni zwrócić uwagę na granitowe zlewozmywaki Franke. Takie modele zachwycają nie tylko eleganckim wyglądem, ale także wyjątkową trwałością, wysoką odpornością na skrajne temperatury i łatwością utrzymania w czystości. Z kolei tradycyjne zlewy ze stali szlachetnej można czyścić większością popularnych detergentów. Należy też wspomnieć o ich solidności i radzeniu sobie w każdych warunkach. Na rynku są dostępne także zlewy m.in. ze szkła, ceramiki czy też kompozytów.

Liczba komór

Ważną kwestią w przypadku wyboru zlewozmywaka jest również liczba komór. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wielkość kuchni i ilość przestrzeni przeznaczonej na zlew. W przypadku większych pomieszczeń zmieszczenie dwukomorowego modelu nie powinno bowiem być problemem. Ponadto taki zlew może przydać się osobom, które nie mają zmywarki bądź często gotują. W drugiej komorze można bowiem np. opłukać naczynia z płynu czy też umyć owoce i warzywa. Ciekawą opcją jest też zlewozmywak półtorakomorowy, w którym jedna przegródka jest mniejsza. Taki model może zapewnić wygodę w przypadku braku miejsca na wersję dwukomorową.

Ociekacz

Podczas zakupów na pewno należy zwrócić uwagę na obecność bądź brak ociekacza. Taki element wymaga dodatkowej przestrzeni, którą jednak warto wygospodarować ze względów praktycznych. Na ociekaczu można bowiem położyć mokre naczynia, gorący garnek czy też umyte warzywa. Przed wyborem zlewu należy jedynie się upewnić, w jaki sposób powinien być zainstalowany zlew. Co ciekawe, wiele zlewozmywaków kuchennych z oferty sklepu online elazienki.pl można montować zarówno lewostronnie, jak i prawostronnie.

Montaż

Niezwykle ważną kwestią podczas poszukiwań zlewozmywaka powinien być montaż sprzętu. Należy pamiętać, że niektóre modele wymagają przeróbek np. w blacie, a inne muszą być idealnie dopasowane do rozmiaru szafki. Sporą popularnością nadal cieszą się zlewy, które nasadza się bezpośrednio na szafkę. Ponadto spore grono fanów mają zlewozmywaki podwieszane i wpuszczane w blat, w którym konieczne jest wycięcie otworu.

Design

Oprócz kwestii technicznych z pewnością warto również dobrze przyjrzeć się wyglądowi zlewozmywaka. Jego design powinien bowiem pasować do wystroju kuchni. Przykładowo we wnętrzach urządzonych w stylu glamour świetnie sprawdzą się ekskluzywne zlewy z granitu. Z kolei w industrialnej kuchni strzałem w dziesiątkę na pewno będą modele ze stali bądź w szarym kolorze. Spore wrażenie robią też szklane zlewy z oryginalnymi wzorami np. w stylu orientalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here