Płytki podłogowe są popularnym rozwiązaniem, chętnie stosowanym w wielu pomieszczeniach. Sprawdzają się przede wszystkim tam, gdzie najczęściej się poruszamy (zwłaszcza w obuwiu), przesuwamy cięższe przedmioty lub też posadzka narażona jest na częsty kontakt z wodą. Zobacz zatem, gdzie warto je wykorzystać i jak dobrać do poszczególnych pomieszczeń.

Płytki do łazienki

Kupując płytki podłogowe do łazienki, należy przede wszystkim postawić na ich wysoką odporność. Jest to pomieszczenie, w którym z całą pewnością na płytce nie jeden raz znajdzie się sporo wody, mydlin, a także innych środków, w tym przede wszystkim środków służących do sprzątania. Dlatego też kafelki powinny być odporne na ich działanie.

Co więcej, wybierając płytki do łazienki, warto wziąć pod uwagę jej wielkość. W wielu domach i mieszkaniach to wciąż najmniejsze ze wszystkich pomieszczeń, co wiąże się z koniecznością uważnego wybierania elementów wykończeniowych. Płytki nie mogą przytłaczać w łazience, dlatego często najlepszy wybór to kafelki duże, o jasnym kolorze i mało intensywnych wzorach.

Płytki do kuchni

Kuchnia to najczęściej duże, widne pomieszczenie. Jednocześnie jednak bywa narażona na wiele drobnych wypadków, takich jak rozbite szkło, rozlany napój czy rozsypane produkty suche. W związku z tym warto umieścić w niej płytki zarówno na posadzce, jak i na ścianach, co pozwoli uchronić obie te powierzchnie przed ewentualnymi zabrudzeniami czy zniszczeniami. Ułatwi to również utrzymanie czystości w całym pomieszczeniu.

Płytki kuchenne zazwyczaj możemy wybierać zgodnie ze swoim gustem, ponieważ w dużym, jasnym pomieszczeniu nie musimy martwić się o szczególne ograniczenia związane z ich wyglądem. Ostatnio bardzo modne stały się również hiszpańskie płytki patchwork, które pozwalają na stworzenie ciekawej, kolorowej przestrzeni.

Płytki do przedpokoju

W wielu domach przedpokój jest stosunkowo mały i ciemny, dlatego warto rozjaśnić go i optycznie powiększyć za pomocą dużych, jasnych płytek. Idealnie sprawdzają się w nim neutralne kolory, takie jak jasno szary czy beżowy, a nawet biały z delikatnymi żyłkami. Płytki tego typu będą dobrze komponować się z każdą szafą i nie sprawią przytłaczającego, pstrokatego wrażenia.

W tym przypadku warto także zdecydować się na lekko podwyższony cokół przypodłogowy, który pomoże osłonić dolną część ściany przed zabrudzeniami.

Płytki do salonu

Ostatnim przypadkiem, nad którym możemy się zastanowić, jest wybór płytek podłogowych do salonu. Wiele osób decyduje się na taki krok, ponieważ salon to jedno z najczęściej odwiedzanych przez nas i naszych gości pomieszczeń. Z tego powodu warto wykorzystać w nim podłogę odporną na ścieranie czy rozlane napoje. Dodatkowo można dzięki temu zamontować ogrzewanie podłogowe, które doskonale współgra z terakotą.

Płytki do salonu zasługują sobie także na uwagę ze względu na elegancki, bardzo wyrafinowany wygląd pomieszczenia, który gwarantują. Są zawsze niesamowicie wytworne, a dzięki temu, że można z nich układać ciekawe mozaiki, pomagają w stworzeniu niezwykłych przestrzeni, również o egzotycznym charakterze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here